BUDOWA SIEROCIŃCA W TANZANII - ZBLIŻA SIĘ KOLEJNY WYJAZD

20 maj 2016

O projekcie:

Projekt budowy sierocińca realizowany jest przez małżeństwo z Austrii: Beatę i Thomasa Kusel, którzy zrezygnowali z pracy zawodowej w Europie i zdecydowali poświęcić swoje życie służbie potrzebującym dzieciom w Afryce.

Tak narodził się projekt:  Dunia ya Heri  w Tanzanii, w miejscowości Puna, w ramach którego planowana jest budowa sierocińca dla dzieci (kompleksu budynków), do których zostanie przyjętych około 60 dzieci.

Dzieci Afryki

Na miejscu wybudowany jest już dom dla stróży, kuchnia oraz pierwszy budynek dla dzieci w wieku 0-5 lat, który w 2015 roku zbudowała grupa 10 wolontariuszy z Polski zorganizowana za pośrednictwem Fundacji Źródła Życia.

Do wybudowania pozostało jeszcze kilka obiektów, które są niezbędne do prawidłowej działalności sierocińca: budynki mieszkalne dla pozostałych grup wiekowych dzieci, wieże ciśnień (woda), przedszkole i  budynek szkolny (edukacja). Istnieje wielka potrzeba pomocy finansowej, osobowej (wolontariusze chętni do budowy kolejnych budynków) oraz potrzeba finansowego wsparcia wolontariuszy, którzy mają czas, możliwość i chęć pomocy na budowie, ale nie zawsze mają odpowiednią ilość środków na pokrycie kosztów przejazdu.

Dlatego apelujemy o pomoc w 2 istotnych kwestiach, które w tej chwili są priotytetem:

1) Zakup komputera

Dzisiaj funkcjonowanie bez komputera czy internetu wydaje się być nierealne. A jednak są jeszcze miejsca, które muszą sobie z tym radzić.

Pomóż nam usunąć tą barierę komunikacyjną i wesprzyj ten cel:

Tytuł przelewu: Tanzania Komputer Puna

Konto: PKO BANK POLSKI, 94 1440 1185 0000 0000 0370 6192

Fundacja Źródła Życia
Budy-Zasłona, Źródlana 1, 96-320 Mszczonów

Wolontariusze

2) Cegiełka do biletów wolontariuszy

Nie jest łatwo znaleźć osoby, które chciały by i mogły by pracować w dalekim kraju na budowie jako wolontariusz przez 40 dni. Gdy znajdą się osoby które dysponują odpowiednim czasem i mogą jechać, często barierą są środki finansowe.
Zakup biletu to około 2500 zł (do tego dochodzą koszty szczepień, wizy, komunikacji na miejscu). Pragniemy zachęcić wszystkich tych, którzy nie mogą wyj

echać i poświęcić swojego czasu, aby wsparli tych, którzy są chętni przez 40 dni pracować nieodpłatnie, ale nie stać ich na zakup biletu.

Tytuł przelewu: Tanzania Wolontariusze

Konto: PKO BANK POLSKI, 94 1440 1185 0000 0000 0370 6192

Fundacja Źródła Życia
Budy-Zasłona, Źródlana 1, 96-320 Mszczonów

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

W Tanzanii żyje ponad 3,1 mln sierot! Nie jesteśmy w pomóc wszystkim, co nie znaczy, że mamy być bezczynni. Możemy realnie zmienić życie 60 dzieci objętych projektem Dunia Ya Heri. A ty możesz być częścią tych zmian!

Scroll To Top