Finał konkursu ES

22 listopad 2016


Niezmiernie nam miło, że nasza Fundacja znalazła sie w tak zacnym gronie finalistów konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne roku 2016 im. Jacka Kuronia.

Dnia 14 listopada w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala Finałowa, w której mieliśmy przywilej wziać udział. Zarówno nasza organizacja jak i 16 innych finalistów tego wieczora oczekiwało z niecierpliwością na werdykt. Przyznawano nagrody w różnych dziedzinach działań i za różne osiągnięcia. Dla naszej Fundacji udział w finale był debiutem i niestety nie zdobyliśmy żadnych dodatkowych nagród. Cieszymy się jednak niezmiernie, ze zostaliśmy uhoronowani Znakiem Jkości ES oraz symboliczną statuetką.

Celem przyznawania znaku jest wyróżnienie produktów i usług oferowanych przez przedsiębiorstwa społeczne, które spełniają standardy rzetelnej współpracy biznesowej i mogą stać się wizytówką sektora ekonomii społecznej wobec klientów i partnerów korporacyjnych oraz administracji publicznej.

W Polsce funkcjonują dwa certyfikaty wyróżniające przedsiębiorstwa społecznej: znak [eS] przyznawany w całej Polsce i "zakup prospołeczny" , który mogą otrzymać przedsiębiorstwa społeczne w konkretnych województwach.

Nadany nam certyfikat (znak) działa motywująco na pracowników naszego przedsiębiorstwa. Czują się wyróżnieni, mają poczucie, że ich praca została dostrzeżona i doceniona. To bardzo istotny kapitał, na którym można budować poczucie własnej wartości i sprawczości, istotne szczególnie w tego typu przedsiębiorstwach.
Dla samej tej wartości warto ubiegać się o przyznanie Znaku [eS].

Oczywiście będziemy próbować również w przyszłym roku.

A teraz pragniemy gorąco podziękować za wszystkich którzy w nas wierzyli i wspierali nas podczas trwania konkursu.

Scroll To Top