Kluby Zdrowia

10 styczeń 2018

Nowy Rok to dla wielu osób czas wielu zmian i nowych postanowień. Badania z kilku ostatnich lat pokazują, że postanowienia noworoczne  dotyczą w szczególności zdrowia. Czy faktycznie, robiąc przegląd starego roku i wchodząc w Nowy Rok najwyższą wartością dla nas jest nasze zdrowie? Wystarczy przystanąć na chwilę i zastanowić się krótki moment, aby dostrzec jak cenne posiadanie dobrego stanu zdrowia, gdyz ma ono wpływ na wiele sfer naszego życia.

Raport postanowień noworocznych z 2017 roku przeprowadzony przez Ircenter pokazeje, że sport, dieta i ogólne dbanie o zdrowie – były głównymi kategoriami postanowień noworocznych:

SPORT 43%

DIETA 24%

ZADBANIE O ZDROWIE 19%

RZUCANIE PALENIA 6%

PODRÓŻOWANIE 4%

Co ciekawe nasza Fundacja prowadzi bezpłatne zajęcia w różnych miastach Polski - KLUBY ZDROWIA, na których poruszane są wszystkie te tematy. W nowym roku czekają nas nowe zagadnienia i nowi prelegenci, jednak nie zmieni sie wciąż nasze holistyczne podejście do tematu zdrowia :)

Na spotkaniach w ramach klubów zdrowia poruszamy tematy związane ze sportem, regularną akywnoscią fizyczną, odpowiednim doborem ćwiczeń fizycznych i wiele innych. Jeśli chodzi o dietę - promujemy zdrową, naturalną dietę oparta na owocach, warzywach, roślinach strączkowych, orzechach, pestkach i nasionach. Omawiamy zagrożenia związane z niewłaściwą dietą i pokazujemy zalety zdrowego odżywiania. Na wielu naszych spotkaniach można również zdegustować zdrowe potrawy!
W temacie ogólnego dbania o zdrowie pokazujemy naturalne metody leczenia jak równiez uczymy jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym. Do tej pory poruszyliśmy również wiele tematów związanych z naszym zdrowiem psychicznym - stres, emocje, więzi, nadzieja, miłość, wiara, przebaczenie.
W zalezności od zapotrzebowania w danym mieście prowadzimy 5-dniowe kursy odwykowe na temat rzucania palenia.
A jeśli chodzi o podróże - no cóż - nasi wolontariusze podróżują do krajów trzeciego świata gdzie niosa pomoc chorym bądź osieroconym dzieciom - nie raz mieliśmy okazję słuchać relacji z takich podróży, co mamy nadzieję było zachętą równiez dla słuchaczy.

Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych na naszą stronę: klubyzdrowia.pl
Znajdźcie klub zdrowia w swoim mieście i przyłączcie sie do nas, aby otrzymać profesjonalne wsparcie w realizowaniu swoich postanowień noworocznych, poznać nowych ludzi i spędzić czas w miłej atmosferze.

Spotkania w klubach zdrowia organizowane są w ramach działalności statutowej Fundacji Źródła Życia i są bezpłatne.

Scroll To Top