W tym roku odbyło się 6 programów Newstart

31 pażdziernik 2014

W tym roku odbyło się 6 programów Newstart, a jeden wciąż jest przed nami. Z roku na rok rośnie zainteresowanie tym programem, jak również wracają osoby, które już wcześniej w nim uczestniczyły.

Pierwszy program odbył się w marcu w Australii w Highwood Health Retreat położonym wśród lasów eukaliptusowych 90 km na północ od Melbourne. W programie uczestniczyli członkowie Polonii australijskiej zachęceni programami Newstart w Polsce oraz wykładami i audycjami radiowymi emitowanymi przez polskie radio CBS w Melbourne. Program cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy żegnali nas z nadzieją spotkania w przyszłym roku i przeprowadzenia programu ponownie już nie jako jeden turnus ale co najmniej kilka.

Kolejne programy prowadziliśmy w Polsce jak zwykle w sezonie letnim. W lipcu program odbył się w Wiśle, a w sierpniu dwa programy w Osieczku. Ze względu na duże zainteresowanie programem w Osieczku, zorganizowaliśmy dodatkowy turnus we wrześniu. Na przełomie sierpnia i września odbył się również program Newstart dla studentów Instytutu Promocji Zdrowia WSTH w Podkowie Leśnej. Na turnusach w Polsce gościliśmy w tym roku profesora dietetyki Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii Johna Scharffenberga. Należy do grupy amerykańskich rekordzistów długowieczności. Obecnie w wieku 90 lat, wciąż sprawny fizycznie i umysłowo, wiele podróżuje, prowadząc wykłady z zakresu zdrowego stylu życia, dzieląc się swoją wiedzą i motywując do pozytywnych zmian. Goście programu Newstart byli pod wielkim wrażeniem jego wystąpień oraz tego jak wspaniałym cieszy się zdrowiem. Była to wielka dla nich inspiracja.

Kuracjusze w tym roku przybyli na nasze programy nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Australii.

Przed nami jeszcze jeden program w Koninie w połowie października.

Scroll To Top