O fundacji


Nasza Fundacja powstała w 1991 roku. Naszymi głównymi celami są:FZZ

1. szerzenie wiedzy o zdrowiu i zapobieganie chorobom,

2. wspomaganie lecznictwa i rehabilitacji chorych,

3. popularyzacja wolności od nałogów – picia alkoholu, palenia tytoniu i używania narkotyków,

4. popularyzacja zdrowej żywności,

5. propagowanie zasad moralności chrześcijańskiej,

6. popularyzacja wypoczynku i rekreacji,

7. dobroczynność na rzecz biednych i upośledzonych.

Od wielu lat prowadzimy szereg programów z zakresu szeroko pojętych zagadnień zdrowia, takich jak:

 • program rewitalizacji i edukacji zdrowotnej NEWSTART w formie wczasów zdrowotnych, który jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania chorobom i przywracania zdrowia (www.newstart.pl),

 • sieć KLUBÓW ZDROWIA (www.klubyzdrowia.pl), które zrzeszają mieszkańców różnych miast i miejscowości pragnących pogłębić swoją wiedzę o zdrowiu i stosowaniu probiotechnologii.

 • odbywające się w miejscach publicznych mobilne wystawy edukacyjno-diagnostyczne EXPO ZDROWIE (www.expozdrowie.pl),

 • wydawanie publikacji książkowych poświęconych zagadnieniom zdrowia, w tym w szczególności kilku pozycji książkowych na temat efektywnych mikroorganizmów (www.fzz.pl),

 • wydawanie kwartalnika ZDROWIE Z WYBORU podkreślającego zdrowie jako rezultat świadomie podejmowanych decyzji opartych na fachowej wiedzy,

 • popularyzacja diety wegańskiej i zdrowych nawyków żywieniowych za pośrednictwem bloga kulinarnego „Zdrowie na talerzu” (www.ZdrowieNaTalerzu.pl)

 • współtworzenie treści do wortalu wiedzy o zdrowiu „Zdrowie z wyboru” (www.ZdrowieZwyboru.pl)

Każdy, kto decyduje się na skorzystanie z naszych produktów i usług dokłada własną cegiełkę do finansowania projektów Fundacji Źródła Życia w zakresie promocji zdrowia!

 

NASZA OFERTA:

Sklep Internetowy

SKLEP INTERNETOWY

Sklep internetowy Fundacji został stworzony po to, by w łatwy sposób udostępnić wszystkim zainteresowanym osobom szeroką gamę publikacji poświęconych zagadnieniom zdrowia oraz kompatybilne z nimi produkty. Wszystkie pozycje są starannie wyselekcjonowane i stanowią wzajemne uzupełnienie. Obejmują działy takie jak: zdrowie fizyczne i psychiczne, kuchnia i zdrowie oraz ekologia.


Każda z naszych książek została napisana i wydana w trosce o zdrowie ludzi i mamy nadzieję, że będzie ona nie tylko źródłem wartościowych informacji, ale również pomoże czytelnikom dokonywać lepszych wyborów.

Nasza Fundacja posiada w swojej ofercie również inne produkty, które mają bezpośredni wpływ na poprawę stanu zdrowia lub też takie, które pomagają i ułatwiają dokonywanie zmian na lepsze. Są to między innymi:

 • efektywne mikroorganizmy - preparaty o szerokim zastosowaniu, zawierające kompozycję pożytecznych bakterii,

 • wyciskarki do soków,

 • medyczny węgiel drzewny,

 • ekologiczne kosmetyki i środki czystości.

Nasza Fundacja od 2003 roku wydaje również własne czasopismo – kwartalnik „Zdrowie z Wyboru” poświęcony edukacji zdrowotnej, który również dostępny jest w sklepie internetowym.

Drukarnia alterna

DRUKARNIA OFFSETOWA ALTERNA

Drukarnia offsetowa Alterna jest częścią Fundacji Źródła Życia. Jej całkowity dochód przeznaczany jest na finansowanie projektów pomocy realizowanych przez Fundację.

Naszym atutem jest duże doświadczenie – działamy od 1991 roku! Specjalizujemy się w druku:

 • czasopism,

 • plakatów do B1,

 • etykiet i ulotek,

 • folderów i teczek ozdobnych,

 • katalogów i książek.

Drukujemy dla takich firm jak np.: Auchan, Infomarket, Agapit, Stowarzyszenie EkosystEM, Lotos, Orbis.

Alterna to jedna z najtańszych drukarni offsetowych w woj. mazowieckim:

Dla przykładu: wydrukowanie 1000 szt. plakatów w formacie B1 to koszt 890 zł netto (papier: kreda błysk 150 g.).

Dodatkowo oferujemy kompleksowe przygotowanie do druku, począwszy od projektu, poprzez własne CTP, a to wszystko po atrakcyjnych cenach.

Transport uzgadniamy indywidualnie z każdym klientem. Istnieje możliwość wysyłki gotowych prac za pośrednictwem kuriera lub Poczty Polskiej, można również skorzystać z naszego transportu lub odebrać prace osobiście w naszej drukarni.

Dbamy o to, aby zamówiony towar był zawsze na czas i wysokiej jakości.

Newstart

PROGRAM NEWSTART

Program NEWSTART to inspiracja do podjęcia nowego życia – życia, za którym tak naprawdę wszyscy tęsknimy, życia bardziej szczęśliwego, zdrowszego, pogodnego, które daje większe poczucie sensu. Tak wielu z nas dało się złapać w pułapkę cywilizacji; pęd życia, stres, brak dobrego wypoczynku, zła dieta, nałogi i problem wartości przytłaczają nas i niszczą, a z czasem powodują różne niedomagania i choroby. Istnieje ogromna potrzeba, aby poznać zasady rządzące naszym zdrowiem. Poznać i zastosować. Nie ma innej lepszej recepty. Musimy zaangażować się i podjąć wysiłek wypracowania zdrowego stylu życia. Zasady program NEWSTART to jedyne zasady, które przynoszą trwałe zdrowie, szczęście i wszelką pomyślność. Jeżeli chcemy żyć pełnią życia, za wszelką cenę musimy dążyć do harmonii z nimi. Respektowanie ich uczyni więcej dla naszego zdrowia i jakości życia niż najnowsze środki medyczne i najlepiej wyposażone szpitale na świecie.

NEWSTART jest akronimem pochodzącym od angielskich słów oznaczających osiem naturalnych zasad zdrowia.
 

8 zasad zdrowia w języku angielskim

8 zasad zdrowia w języku polskim

Nutrition

   Odżywianie

Exercises

   Ćwiczenia fizyczne

Water

   Woda

Sunlight

   Światło słoneczne

Temperance

   Wstrzemięźliwość

Air

   Powietrze

Rest

   Odpoczynek

Trust

   Zaufanie

 

Wszystkie te elementy są absolutnie niezbędne w celu zachowania zdrowia i życia. Są konieczne do tego, aby mogła zachodzić stała odnowa zmienionych i uszkodzonych genów w organizmie a w konsekwencji prawidłowa regeneracja komórek i tkanek. Program rewitalizacji i edukacji zdrowotnej NEWSTART jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie chorobom i poprawę zdrowia.

Program obejmuje:

 1. Odżywianie oczyszczające i rewitalizujące

 2. Aktywny wypoczynek

 3. Konsultację lekarską

 4. Wykłady i prezentacje

 5. Pomoc psychologiczną

Program prowadzi wykwalifikowany zespół złożony z lekarza, psychologa, dietetyka, fitoterapeuty-zielarza, instruktora szkoły zdrowego gotowania, instruktora nordic walking, magistra wychowania fizycznego oraz promotorów zdrowia. Dostosowany jest do indywidualnych potrzeb zdrowotnych uczestników.

Expo Zdrowie

EXPO ZDROWIE

EXPO Zdrowie jest kolejnym programem opracowanym i wdrażanym przez Fundację Źródła Życia. Program ten, odbywa się w miejscach publicznych takich jak szkoła, centrum handlowe czy rynek miasta, dzięki czemu jest łatwo dostępne dla odwiedzających. A jego interakcyjny charakter sprawia, że szybko zyskuje kolejnych zwolenników.

Program realizuje zespół specjalistów: lekarzy, promotorów zdrowia, terapeutów uzależnień, których wspierają lokalni wolontariusze – entuzjaści i praktycy zdrowego stylu życia.

Wystawa składa się z ośmiu stanowisk, a każde z nich promuje jedno hasło zdrowego stylu życia:

 • właściwe odżywianie (dieta)

 • ćwiczenia fizyczne

 • wodę

 • światło słoneczne

 • wstrzemięźliwość

 • powietrze

 • odpoczynek

 • spokój.

Odwiedzający kolejne ekspozycje mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych i dzięki temu sprawdzić stan zdrowia. A zmierzyć można poziom cukru, cholesterolu i tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Wszystkie wyniki zapisywane są na Osobistej Karcie Badań. Stwarza to okazję do oceny wieku biologicznego oraz stanowi podstawę indywidualnej konsultacji z lekarzem.

Podczas EXPO Zdrowie uczestnicy mają także możliwość poznać lecznicze właściwości wody – uczą się wykonywać prosty zabieg hydroterapeutyczny, który usuwa ból głowy i zwalcza przeziębienia – a także zażyć masażu relaksacyjnego. A towarzysząca każdej wystawie degustacja nawet smakoszy przekonuje, że zdrowe potrawy mogą być apetyczne, tanie i łatwe do przyrządzenia.

Atrakcyjna forma graficzna banerów i materiałów promocyjnych oraz aktywności proponowane na poszczególnych stanowiskach ułatwiają uczestnikom zapamiętywanie najważniejszych informacji. Dzięki temu, opuszczając wystawę, wiedzą oni, co korzystnie wpływa na zdrowie, i są zachęceni do wprowadzenia koniecznych zmian w stylu życia, aby ustrzec się chorób i zachować witalność na długie lata.

Wortal Zdrowie z Wyboru

WORTAL WIEDZY O ZDROWIU

Wortal wiedzy o zdrowiu: zdrowiezwyboru.pl to kolejna dziedzina działalności Fundacji.

Z myślą o tak wielu potrzebach dzisiejszego społeczeństwa stworzyliśmy rzetelny serwis informacyjny, który ma za zadanie dostarczać wszystkim zainteresowanym osobom sprawdzonych informacji dotyczących szeroko pojętego zagadnienia zdrowia.

 Na Wortalu znajdziecie Państwo między innymi działy takie jak:

 • Profilaktyka

 • Uroda

 • Kuchnia

 • Leczenie naturalne

 • Porady zielarza

 • Wegetarianizm

 • Mikroorganizmy

 • ..i wiele innych.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego wortalu.

Jeśli chcą Państwo być na bieżąco koniecznie wpiszcie się na Newsletter!

Blog kulinarny

ZDROWIE NA TALERZU – BLOG KULINARNY


Blog kulinarny ZdrowieNaTalerzu.pl został stworzony w odpowiedzi na oczekiwania naszych klientów. Przyczynia się do realizacji celów Fundacji Źródła Życia takich jak:


-popularyzacja zdrowej żywności,

-szerzenie wiedzy o zdrowiu i zapobieganie chorobom.

Na blogu publikowane są przepisy na smaczne i zdrowe potrawy wegańskie. Do przepisów zamieszczane są zdjęcia, filmy, dokładne wskazówki co do wykonania, różnego rodzaju porady i praktyczne informacje.

Główną Redaktor naszego Kulinarnego Bloga ZdrowieNaTalerzu.pl jest Marzanna Bojko. Pani Marzena zdobyła odpowiednie wykształcenie najpierw na studiach Promocji Zdrowia na WSTCH w Podkowie Leśnej, a następnie ukończyła Medical Missionary Worker w Living Springs NY. Pani Marzena posiada wieloletnie doświadczenie kulinarne – od lat jest wegetarianką oraz matką dwójki dzieci, które również wychowała na diecie wegetariańskiej. Jest współorganizatorką wystaw Expo Zdrowie oraz od 20 lat prowadzi Szkoły zdrowego gotowania, od 4 lat w Chicago, gdzie obecnie zamieszkuje. Jest pasjonatką tego co smaczne i zdrowe :)

Naszym pragnieniem jest, aby każda chętna osoba bezpłatnie mogła skorzystać z naszego kulinarnego doświadczenia, naszej wiedzy, porad i przepisów jakie wciąż gromadzimy i publikujemy dla Państwa na blogu, aby każdy czerpał wiele radości z gotowania z pożytkiem dla zdrowia..

Kluby Zdrowia

KLUBY ZDROWIA

Kluby Zdrowia to bezpłatne spotkania organizowane przez Fundację Źródła Życia w różnych miastach, na terenie całej Polski, na które każda zainteresowana osoba może przyjść i:

- posłuchać wykładów na tematy dotyczące zdrowia, zdrowego odżywiania, schorzeń dietozależnych, zdrowego stylu życia, zapobiegania chorobom cywilizacyjnym,

- uczestniczyć w szkole zdrowego gotowania – uczestnicy na żywo mogą zobaczyć ja przyrządzić tanie i zdrowe posiłki,

- degustować różnorodne potrawy wegetariańskie,

- skorzystać z klubowej wypożyczalni i zaopatrzyć się w książki i poradniki o tematyce zdrowotnej

-spędzić czas w miłej atmosferze w otoczeniu osób, które mają podobne zainteresowania

Przyzwyczailiśmy się, by myśleć, że zdrowie i szczęście to sprawa przypadku. Jest jednak zupełnie inaczej. To decyzje, które podejmujemy każdego dnia mają bezpośredni wpływ na sposób, w jaki żyjemy, a ten z kolei na nasze zdrowie.

Na spotkaniach w ramach Klubów Zdrowia przekazujemy praktyczną wiedzę, która pozwoli nam podejmować same dobre decyzje.

Jeśli dbasz o swoje zdrowie i o zdrowie swoich bliskich, a brakuje Ci rzetelnych informacji, porad fachowców, lekarzy, dietetyków, psychologów, promotorów zdrowia to KLUB ZDROWIA z pewnością odpowie na twoje potrzeby.

Kwartalnik

KWARTALNIK „ZDROWIE Z WYBORU”

Jeśli chcesz prowadzić zdrowy styl życia, a brak Ci rzetelnych informacji zachęcamy do prenumeraty kwartalnika ZDROWIE Z WYBORU, który poświęcony jest edukacji zdrowotnej. Znajdziesz w nim:

 • Praktyczne informacje: jak zadbać o zdrowie?

 • Naturalne metody leczenia

 • Przepisy kulinarne na zdrowe i smaczne potrawy

 • Kącik ziołowy

 • Ciekawostki z badań medycznych


Nasz kwartalnik wydawany jest już od ponad 10 lat i z roku i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Ty również możesz być na bieżąco. Zamów prenumeratę już dziś za jedyne 18 zł!

Prenumeratę kwartalnika można zamówić:

1. Przez sklep internetowy: sklep.fzz.pl

2. Telefonicznie: 46 857 13 54 (w. 36)

3. Przez e-mail: sklep@fzz.pl

4. Możesz też po prostu wpłacić na nasze konto 18 zł (prenumerata na 1 rok), podać imię, nazwisko i adres wysyłki. W tytule przelewu należy wpisać: PRENUMERATA od numeru ... np. 57.


Numer konta: PL 94144011850000000003706192
PKO Bank Polski

Koszt prenumeraty:

1 rok = 18 zł
2 lata = 35 zł
3 lata = 53 zł

Przy zakupie prenumeraty na okres 3 lat, jeden kolejny egzemplarz wysyłamy gratis.

Naszym celem jest promocja zdrowia i zdrowego stylu życia. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zrealizować kolejne, tak ważne dla zdrowia projekty.

Scroll To Top