Budowa sierocińca w Tanzanii


Od 2015 roku wspieramy budowę sierocińca dla dzieci w Tanzanii – w jednym z najbiedniejszych krajów Afryki. Projekt realizowany jest w okolicach wioski Yale Yale Puna (50 km na południe od Dar Es Salaam). Polega na wybudowaniu kompleksu budynków (sierociniec, szkoła, kuchnia itd.) w których dzieci o największych potrzebach (biedne i osierocone) otrzymają opiekę, miłość i troskę, pożywienie oraz dobrą edukację. Ośrodek ma na celu kompleksowe zadbanie o potrzeby dzieci na wszystkich płaszczyznach: pod uwagę zostaną wzięte potrzeby fizyczne, psychiczne, i duchowe.

Projekt ośrodka

Cały ośrodek pomieści około 60 dzieci w różnych grupach wiekowych.

Od 2015 roku udało się już zbudować pierwszy budynek dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat.

Cała budowa odbywała się przy pomocy polskiej grupy wolontariuszy, którzy wyjechali do Tanzanii na przełomie 2015 i 2016 roku. Postawienie budynku w tak szybkim tempie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie lokalnej społeczności i współpracujących przy projekcie miejscowych wolontariuszy.

Wolontariat

Do wybudowania pozostało jeszcze kilka obiektów, które są niezbędne do prawidłowej działalności sierocińca: budynki mieszkalne dla pozostałych grup wiekowych dzieci, wieże ciśnień (woda), przedszkole i  budynek szkolny (edukacja).
Pierwszy budynek jest już na ten moment ogromnym sukcesem. W listopadzie 2016 roku, pierwszych dwoje dzieci zostało przyjętych do ośrodka. Widok dzieci, znajdujących się w bezpiecznym dla nich i przyjaznym miejscu jest niezwykle poruszający.

Pierwsi podopieczni

Czasem pomoc dzieciom w Afryce polega na przekazaniu środków na zagraniczne organizacje. W przypadku powyższego projektu niezwykle cieszy nas to, że naocznie możemy oglądać efekty pracy naszych wolontariuszy oraz cieszyć się z rezultatów zbiórek funduszy, które doraźnie służą realizacji projektu (narzędzia, wyżywienie, bilety, materiały).
Istnieje wielka potrzeba wsparcia tego projektu. Zarówno ze strony osób, które pod koniec roku chciały by wyjechać w charakterze wolontariusza na około 1,5 miesiąca do pracy na budowę jak i oczywiście potrzeba wsparcia finansowego.

Przed nami jeszcze kilka budynków - a to wszystko dla bezbronnych dzieci, bo dziś już wiemy, że możemy mieć realny wpływ na ich życie. W Tanzanii żyje ponad 3,1 mln sierot!

Nie jesteśmy w pomóc wszystkim, co nie znaczy, że mamy być bezczynni. Możemy realnie zmienić życie 60 dzieci, które zamieszkają w ośrodku.

A ty możesz być częścią tych zmian! Pamiętaj, że, razem możemy więcej!

Scroll To Top