Indie. Budowa sierocińca dla dzieci


Projekt „Indie”
 - wspieramy budowę sierocińca i edukację potrzebujących dzieci w Indiach.

Od kilku lat aktywnie uczestniczymy w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom w Indiach. Dzieję się tak dzięki współpracy naszej Fundacji z Fundacją Źródła Radości powołaną w Indiach.

Projekt polega na niesieniu pomocy osieroconym dzieciom w Indiach. W praktyce oznacza to zapewnione niezbędnych do życia warunków: bezpiecznego miejsca zamieszkania, ubrań, jedzenia, opieki wolontariuszy i nauczycieli oraz dostępu do edukacji. Po zakończeniu nauki w szkole, dzieci mają możliwość wyuczenia się konkretnego zawodu, który da im możliwość utrzymania się w przyszłości: dziewczęta mają możliwość ukończenia szkoły dla położnych lub nauczenia się krawiectwa, chłopcy natomiast przeważnie wybierają szkołę dla spawaczy.

Indie wolontariat dla dzieci

Zapotrzebowanie na tego typu pomoc w Indiach jest bardzo duże. Na ulicach tego kraju na każdym kroku spotkać można samotne, ubogie dzieci pozbawione opieki, które starają się żebrać o pożywienie lub drobne datki.

Niestety ze względu na ilość dzieci w potrzebie, dla wielu z nich uzyskanie jakiejkolwiek pomocy graniczy z cudem. Widok żebrzących dzieciu, wielu mieszkańcom Indii już spowszedniał i nie przejmują się ich losem. Dodatkowo takiej postawie sprzyja religia, której filozofia reinkarnacji z systemem kast. Po życiu zgodnym z wymogami danej kasty można wcielić się wyżej, a po życiu niezgodnym z wymogami kasty wciela się niżej (aby nie prowadzić życia niezgodnego z wymogami kasty nie wolno pomagać innym lub np. należy godzić się na wykorzystywanie przez osoby z wyższych kast). To wszystko posłuszeństwu biedniejszych bogatym i lepiej urodzonym.

Dlatego ta działalność jest tak bardzo ważna, również z tego względu, że niewielu decyduje się na ten rodzaj pomagania innym ze względów religijnych.

Sierociniec

Dla nas jak również dla wielu sponsorów życie drugiego człowieka nigdy nie było obojętne.

To właśnie przy pomocy ludzi o wielkich zakupiony został piękny, duży teren, położony w malowniczej części Indii, przeznaczony pod budowę sierocińca.

Prace nie należały do łatwych – wszystko trzeba było zaczynać od zera – od wyrównania/ścięcia wierzchołków 7 wzgórz, na których położony będzie ośrodek, poprzez budowę dróg, aż po doprowadzenie elektryczności i wody.

Wzgórza - Indie

Do 2012 roku wyrównane zostały 3 wzgórza, do których doprowadzony został prąd i woda. Powstają również 2 akademiki – osobno dla chłopców i dziewcząt oraz budynek dla personelu.

Pierwszy akademik jest już prawie gotowy!

By zapewnić dzieciom warunki do nauki konieczne było jak najszybsze postawienie: budynku szkolnego i pracowni technicznych, gdzie studenci szkolić się będą do przyszłych zawodów, takich jak szwaczki, stolarze, spawacze, elektrycy, itp.

Budowa szkoły

Razem w planach budowlanych uwzględnionych zostało 9 budynków na 7 wzgórzach.

Dziś już wszystkie 7 wzgórz, jest wyrównanych i przygotowanych do użytku. Natomiast prace budowlane wciąż trwają, z roku na rok powstają kolejne budynki, a co roku organizowane są wyjazdy wolontariuszy, którzy służą swoim czasem i/lub doświadczeniem zawodowym przy kolejnych etapach budowy.

Indie

Niezbędne jest również wsparcie finansowe, bez którego dalsze prace nie będą możliwe.

Oprócz finansowania prac związanych z budową potrzebne są również środki na bieżącą działalność sierocińca (utrzymanie, ubranie i wyżywienie dzieci oraz zapewnienie im materiałów edukacyjnych).

Apelujemy więc do gorąco o tego rodzaju wsparcie.

Pomyśl przez chwilę drogi czytelniku, jak wiele posiadasz w stosunku do tych potrzebujących dzieci. Wierzymy, że dostrzegasz ogromną różnicę. Zapewne masz dach nad głową, jedzenie, ubrania, możliwość nauki czy pracy? A może również samochód, własny dom czy  nawet zgromadzone oszczędności?

 Być może dla nas/dla ciebie są to rzeczy „normalne”, do których przywykliśmy, ale dla indyjskich sierot niedoścignionym marzeniem jest chociażby możliwość nauki! Pomóż nam spełniać te marzenia.

Dołóż swoją własną cegiełkę do budowy sierocińca. Sam zdecyduj jaką kwotę chciałbyś przeznaczyć.

Zobacz krótki filmik o dzieciach, mieszkających w już istniejącym sierocińcu w Kalkucie:

Obejrzyj film

 

Pomyśl drogi przyjacielu, czy jeśli wspomożesz projekt kwotą 10 zł twój budżet znacznie się uszczupli? Czy w ogóle odczujesz taki dar? A co w przypadku kwoty 50 zł ? Czy jeśli podzielisz się  taką sumą zmieni się twój status społeczny? Czy zmieni się twój poziom życia? A co w przypadku kwoty 200 zł, 400 zł i innych?

Zachęcamy do chwili refleksji i wsparcia tego projektu według możliwości i własnego uznania.

Dobrowolnej wpłaty możesz dokonać na nasze konto, w tytule przelewu wpisując INDIE:

Nordea Bank Polska S.A. O/Warszawa
94 1440 1185 0000 0000 0370 6192

Fundacja Źródła Życia
Budy-Zasłona, Ul. Źródlana 1
96-320 Mszczonów

Jeśli masz niewiele czasu na wykonanie tradycyjnego przelewu, polecemy szybki przelew za pomocą płatności PayU.

W celu wykonania szybkiego przelewu kliknij w poniższy czerwony przycisk "pomagam" aby przejść do strony płatności.

Z góry dziękujemy za twoje wielkie serce!

Scroll To Top